Potápění Filipíny SIargao s PhilAdventur
Ostrov  SIARGAO


    Nejlepší cesta jak se na Siargao dostat je přes druhé největší město Filipín Cebu.Do Cebu létá několik mezinárodních linek z Hong-Kongu,Singapuru a Kota Kinabalu.Do Cebu se lze také velmi jednoduše dostat z Manily,létá se velmi levně několikrát denně např. společnost Cebu Pacific www.cebupacificair.com.
    Z Cebu létá na Siargao 2 x týdně (pondělí a pátek) také Cebu Pacific a to v 10:35.Let zabere pouhých cca 40 min.
    Pokud vám nevyhovuje uvedené spojení je možné z Cebu letět denně s Cebu Pacific do Surigaa a odtud lodí dále na Siargao(přístav Dapa).Do Surigaa se dostanete také denně přímým letem z Manily s Philippine Airlines www.philippineairlines.com 
    Pozor!Ze Surigaa odjíždí poslední tajekt na Siargao každý den už v 12.00 !!!Pokud tento spoj zmeškáte,musíte v Surigau přenocovat.Lodˇ jede 2:15-3 hod.
    Také vám můžeme nabídnou speciální dopravu naším rychlým člunem Surigao-resort,cesta zabere pouhých 1:30 hod a cena je 300 USD pro 8 pasažérů.

    
     Milovníci dobrodružství se z Cebu do Surigaa mohou dostat i trajektem se společností Cocaliong nebo Cebuferries,cesta trvá 10-12 hod.  
Copyright Philadventures 2010,Roman Cadek in RBV
ZVĚTŠENÍ  MAPY
     Nejznámější surfařskou lokalitou je světově uznávaný "Cloud Nine".Ale je zde i mnoho dalších neuváděných surfařských zlomů kde si můžete užít samoty.
     Potápění je nejlepší na skaliskách vystrčených do dálav oceánu,jsou protkány jeskyněmi a kaňony,spatřit zde můžete hejna ryb,viditelnost je po většinu roku perfektní.Také je zde mnoho korálových útesů se zdravými nezničenými korály všech druhů a barev.
    
     Ostrov Siargao je proslulý i svými rozsáhlými mangrovými porosty,největšími na Mindanau.Ostrov je vystaven větrům vanocím z Pacifiku i obrovským vlnám,které urazily tisíce kilometrů.

    Klasický tropický ostrov je obklopen překrásnými korálovými útesy a pokryt kokosovými palmami,v horách pak původní vegetací.Podnebí je zde velmi příjemné díky breeze vanoucímu téměř pořád od moře.Na pobřeží ostrova najdete bílé pláže,na některých můžete být sami.Přiliv i odliv je velice mohutný,rozdíl činí někdy cca 2 m,toto vytváří leckde jedinečná koupací jezírka na útesech,kde zůstávájí prohlubně po odlivu naplněny vodou.
   
     Spojení ostrova s okolním světem je zajištěno leteckou a lodní dopravou.
        Ostrov Siargao - přírodní poklad Filipín !

     Siargao je vzdáleno asi 800 km jihovýchodně od hlavního města Filipín Manily.Má rozlohu asi 437 km2.Východní pobřeží spadá relativně strmě dolů s jednou hlubokou zátokou - Port Pilarem.Pobřeží je zde velmi členité je zde spousta útesů,malých ostrůvků a pláží s jemným bílým pískem.Jsou zde i další ostrovy s podobným  rázem krajiny.Útesy a surfařské zlomy jsou ideálním místem,kde naleznete obrovské vlny nezkrotného Pacifiku a průzračnou a teplou vodu.Je zde i vynikající potápění.   

JAK SE TAM DOSTANETE?